Fen Lisesi

Gençlik ateşinin doğru yönlendirildiğinde nasıl bir gelişim çığırı açacağı örneklerle görülür. Göz önünde bulundurduğumuz bu gerçekle öğrencilerimizin okulun kurallarından etkinliklerine kadar her alanda fikirlerini aldığımız ve uygulama olanakları sunduğumuz bir lise modeliyle yola çıktık.

Öğrencilerimizin okulun toplumun içinde olduğunu gösterecek projelerini destekleyerek hem sosyal hayatta hem de iş yaşamında yaşayacağı deneyimlerin ön izlemini oluşturuyoruz.

Çeşitli üniversitelerle planladığımız etkinliklerle -Kariyer Günleri, Felsefe Kitap İncelemesi, Üniversitede Bir Gün vb.- öğrencilerimize ders içerikleriyle ilgili etkinlik yaptırmanın yanında bölüm ve üniversite yaşamının nasıl olduğunu da gösteriyoruz.

Söyleyecek sözü olan bireyler geleceğe yön verecektir. Liselerimizde öğrencilerimizin özellikle ulusal ve evrensel konularda fikir sahibi olmalarını sağlamak hedefindeyiz. Bu nedenle de okulumuzda yaptığımız Gençlik Çalıştay’ı gibi çalıştaylarla öğrencilerimizin özgün ve özgür düşüncelerini duyurmayı bir görev biliyoruz.

Öğrencilerimize yazarlık deneyimi kazandırmak ve okumalarını çeşitlendirmek amacıyla yaptığımız projelerle derslikleri, kantini koridoru ve bahçesiyle okulumuzu kitap kokan bir mekâna çeviriyoruz.

Sporda ve sanatta öğrencilerimizin yetenek ve ilgilerini yönlendirerek hayatlarına alternatif alanlar yaratmak için planlanan okulumuz programının yanı sıra öğrencilerimizin bireysel yaklaşımlarını sergileyebilecekleri alanlar yaratıyoruz.

Pratik ve analitik olarak olaylara yaklaşan, daha iyi bir dünya ve gelecek hedefleyen, teknolojiyi takip edip sorun çözümü adına kullanan birey başarılı insandır. Biz de öğrencilerimizin başarılı olmalarını bilimsel değerlerle, saygın üniversite hedefleriyle, mesleki bilinçlendirmelerle, dünya vatandaşı olma kimliğiyle, etkin bir yabancı dil kullanımıyla doğru noktada rehberlik ederek destekliyoruz.

Bilimsel süreç becerilerine sahip olmak üzere proje temelli eğitim, gelecek planlama, üniversite hazırlık süreçleri, yaşamına yön verebilen, sürdürülebilir yaşamın olanaklarına sahip, gözlem ve deney becerileri yüksek, çevresiyle iyi ilişkiler kuran, öz değerlerine bağlı dünya vatandaşlığı kimliğine sahip, evrensel ilke ve değerlerine saygılı, üst düzey yabancı dili kullanma becerilerine sahip bireyler yetiştiriyoruz.