Ortaokul

Ortaokul dönemi; öğrencilerin çocukluk döneminden çıkıp gençlik dönemine girdikleri, karakter oluşumlarının giderek netleştiği bir zamandır. Akademik çalışmaların yoğunlaştığı bu dönemde her bir öğrencimizin ders geliştirmelerinin önemle takip edileceği okulumuz eğitim programları, çocuklarımıza başarı dolu geleceğin kapılarını aralayacaktır.

Yabancı dil eğitimi ve akademik başarı kadar önemsediğimiz bir başka alanda sanat ve spor alanıdır. Okulumuzun tüm sınıfları teknolojik alt yapı ile tasarlandı. Her sınıfımızda akıllı tahtalarımız internet tabanlıdır. Okulumuz bünyesinde bulunan laboratuvarlarda eğitimler kalıcı hale geliyor.

Turuncu Ortaokulu öğrencileri yaparak ve yaşayarak felsefesi uyarınca sadece dram eğitimi almayıp okulumuzun Kemal Sunal Sahnesi’nde her sene en az bir oyunla performanslarını sergilerler.

Spor alanında aldıkları başarılarla öğrencilerimiz, derslerde aldıkları eğitimi uygulama da ne kadar yetenekli olduklarını da göstererek okul içi performanslarını okul dışı alanda da gösterme fırsatı buluyorlar. Özellikle sportif başarılar konusunda sadece ilçemizde değil il ve ulusal çaptaki başarılarımız bizlere ve öğrencilerimize daha geniş bir perspektifle bakma olanağı da sunuyor. Tüm bunların altında öğrencilerimizin satranç, yüzme, basketbol, futbol, voleybol ve ilgili branşlara olan sevgi dolu yaklaşımları onların istekliliğini ve emeklerini de artırmaktadır.

Ulusal ve uluslararası yarışmalar ve etkinlikler öğrencilerimiz için o çok istediğimiz evrensel insan olma yolunda önemli birer adım olmanın ötesinde ders içeriklerimizle de desteklenen birer enstrüman olmuştur.

Sokakta müzik, sokakta resim, sokakta dans ve sokakta deneyle öğrencilerimizin toplum içinde üretebilmelerini sağladığımız Sanat Sokağı ve Bilim Sokağı’yla farklı deneyimler yaşamalarını hedefliyoruz.

Birebir etüt planlamasının eksik konulara göre yapıldığı okulumuzda rehberlik servisimiz de öğrencilerimizin başarıları için planlama yaparak uygulamaları takip eder.

Online derslerimizle birlikte eğitime olan yaklaşımımızı her zamana ver her ortama yaymayı da sağlıyoruz.

Okulumuzda her ay bir olmak üzere deneme sınavları uygulayarak eğitim ve öğretim konusundaki hem öğrencilerimizin hem kurumumuzun yaklaşımındaki varsa eksiklikleri tamamlamak için planlama yapılır.

Turuncu Koleji; bilgi kaynaklarını kullanan, bilgiye ulaşma yollarını bilen, sorgulayan ve bilime merak duyan öğrencilerin yetiştiği bir anlayış benimsiyoruz.