Değerli Veliler

Her çocuk masallarla büyür. Bizler masallarını gerçekleştirmek isteyen o engin beyinlere sadece bir mum yakabilme umuduyla bu yola çıktık.

Söz konusu çocuk olunca herkes en iyisini ister. Çocuğu giyinmeli, en iyi kıyafet; çocuğu yemeli, en iyi yiyecek ister. Gelgelelim çocuk insandır. İnsan da yaşadıkça hatalarla ders alan ve doğrularla yeniye azmeden bireydir. Çocuğun birey olma sürecine katkı sunmak, hayatlarına bir renk de bizden diyebilmek için 2014 yılında İzmir’in Torbalı ilçesinde Turuncu Eğitim Kurumları’na bağlı Turuncu İlkokul ve Ortaokulu açılmıştır.

İyi birer yurttaş yetiştirme konusundaki hassasiyetimizi eğitimin her alanında uygulama düşüncesiyle yola çıktık. Bu düşünceyle ilerleyen kurumumuz Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi okullarını da 2018 yılı itibariyle açarak eğitimde önemli bir halkada da varlık göstermeye başlamıştır.

 

Misyonumuz,

Amaçlarımızı gerçekleştirmek adına öğrencilerimizin sanat, spor ve bilişsel özelliklerinin ortaya çıkarılması gerekir. Öğrencilerimizin hayata farklı pencereden bakmaları için çalışan ve çalışacak olan eğitim kadrolarımız günceli bilip geleceği yakalayarak hayatta izler bırakmayı hedef eden eğitimcilerdir.

Hedefleri ve araçları belli olan “Turunculu Öğrenci” ise

  • Kendisini ifade edebilen,
  • Hayatı anlayan ve çevresine anlatan,
  • Bilimin açtığı yolda ilerleyen,
  • Sanat duyarlı ve sporla kendisini ifade eden,
  • Katıldığı her platformda başarıyı hedefleyen,
  • Dilini en iyi şekilde bilen ve kullanan,
  • Yabancı dil öğrenmeyi dünya vatandaşı olmak sayan,
  • Emeğin kıymetini bilen bireylerdir.

Turunculu öğrenci, yapılan ve yapılacak olan gezi, etkinlik, proje ve yarışmalarda yabancı dile hakimiyetiyle ilkokuldan liseye kadar her kademede örnek olacak şekilde eğitim anlayışıyla yetiştirilir.

 

    Yapılanmamız,

Öğrenci, öğretmen ve yöneticileriyle toplumun en küçük birimi olan aile yapılanmasıyla hareket ederek ahlaklı, yenilikçi, üretken, dinamik, çözüm odaklı, kültürüne önem veren aile bireyleri olduğumuzu yaşadığımız çevreye, ülkemize yaşatmak istiyoruz. Bunun için de okulumuzu duvarlarla örmektense ağaçlarla çevreleyip doğa sevgisini, okul içinde sanat ve bilim sokağıyla yaşama olan inancımızı perçinliyoruz. Buna bir yönetici ve her şeyden önce bir eğitimci olarak inandığımı belirtmek isterim.

 

Ana Kucağından Bilim Ocağına,

Kurumumuz içinde barındırdığı Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise ile birlikte okul-aile iş birliğinin verdiği güvenle çocuklarınızı/öğrencilerimizi ana kucağından bilimin ocağı dediğimiz Türkiye’nin en iyi üniversitelerine tam donanımlı birer vatandaş olarak

Heyecanımız,

Siz değerli velilerimizin gurur duydukları evlatlarının gelecekte başarılarıyla anılacakları için heyecanlıyız. Geleceğimizin aydınlık yüzleri, yarınlarımızı emanet edeceğimiz bireylerin sorumluluğu ne kadar ağır olsa da ülkemiz için, geleceğimiz için, en önemlisi öğrencilerimizin hayatlarına dokunabilmek adına heyecanlıyız.

Büyüttüğümüz bu çınarın huzuruyla yaşamda bir izimizin olacağı için heyecanlıyız.

Gözü her zaman ileride olan Turuncu ailesi olarak bizler geçmişte baktığımızda sadece gurur duyduğumuz bundan sonra da duyacağımız için heyecanlıyız.